Podsumowanie spotkania pt. „Zanieczyszczenia środowiska”

W ostatnią sobotę 01.04. odbyło się kolejne spotkanie EkoEdukatorów w Warszawie. Tym razem pod lupę został wzięty temat zanieczyszczeń środowiska.

Zastanowiliśmy się wspólnie: jakie są źródła zanieczyszczeń wody, gruntu, powietrza? Jak możemy im przeciwdziałać oraz jakie są działania samorządów w tym zakresie? Omówione zostały również piktogramy zagrożeń, dzięki którym możemy oddzielić zwykłe opakowania od opakowań po środkach niebezpiecznych.

Część warsztatowa rozpoczęła się od pytań prawda-fałsz na temat wody, jej zużycia i zanieczyszczenia. Następnie nauczycielki zmierzyły się z wyzwaniem zagadki klimatycznej. Nie zabrakło również informacji na temat kreatywnych sposobów nauczania – przedstawiono kilka doświadczeń, które w najprostszy sposób odpowiadają na pytanie: Czym są zanieczyszczenia środowiska?

Tradycyjnie na zakończenie warsztatów odbył się test z wiedzy. Dwie osoby z najwyższym wynikiem obdarowane zostały materiałami edukacyjnymi, m.in. najnowszym numerem kwartalnika edukacji ekologicznej MiniLO&Aniela.

Zachęcamy do przesyłania relacji z przeprowadzonych przez Was lekcji. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!

Dodaj komentarz